אתם נמצאים כאן: צוות המשרד עו"ד ישעיהו אתגר

עו"ד ישעיהו אתגר

עו"ד ישעיהו (שייקה) אתגר, מייסדו של משרד אתגר ושות' הינו אחד מבכירי עורכי הדין בישראל בתחום המוניציפאלי ובתחום דיני ומימון בחירות, וכן יועץ משפטי בעל ניסיון רב לתחום דיני התאגידים.
תחומי עיסוקו של עו"ד ישעיהו אתגר מתמקדים בתחום הייעוץ המשפטי והיעוץ הארגוני לרשויות מקומיות ותאגידים עירוניים מאז שנת 1975 ובמקביל, ייעוץ משפטי בתחום דיני ומימון בחירות.

עוה"ד אתגר עבד במשך שנים במשרד Sears &Co. שבלונדון, והינו חבר בפורומים שונים- דירקטוריונים, ועדות היגוי ובדיקה ובתי-דין למיניהם (לרבות של לשכת עורכי-הדין בישראל). הוא בעל תואר LL.B. מהאוניברסיטה העברית בירושלים (1971) ומוסמך לשכת עורכי הדין בישראל (1972).
לפני שפתח את משרד אתגר ושות', היה עו"ד אתגר דוברו האישי של חבר הכנסת וכיום: נשיא ישראל, מר שמעון פרס, בשירותו הצבאי פעל כמפקח על תעבורה אווירית בחיל האוויר, ולאחר שחרורו ייסד את יחידת הבקרה הבינלאומית של התעופה האזרחית בישראל.

עו"ד אתגר הינו נוטריון מוסמך, והוא דובר 4 שפות- עברית, אנגלית, צרפתית, רומנית.

התחום המוניציפאלי
עו"ד אתגר הינו אחד מעורכי הדין הבכירים בישראל לתחום המוניציפאלי, ונחשב לבר-סמכא ולגושפנקא מקצועית בתחום המוניציפאלי בישראל. במשך שנים רבות, מעניק עו"ד אתגר ליווי משפטי לייסוד פעולותיהם של תאגידים עירוניים, רשויות מקומיות, ועדות לתכנון ולבניה, ועדות מכרזים ועוד.
בין היתר, עמד עו"ד אתגר בראש ועדת החקירה, הבדיקה והייעוץ לעניין תאגידים עירוניים במינוי מיוחד של מנכ"ל משרד הפנים וביוזמת שר הפנים, מר אופיס פז-פינס, שפעלה בשנים 2005-9 לעיצוב משק התאגידים העירוניים במדינת ישראל
עו"ד אתגר הוא מחברם של פרסומים רבים בנושא התאגידים הציבוריים, והוא מרצה מקצועי ואקדמי בנושא פרויקטים מוניציפאליים, האספקטים המשפטיים של הליכי תכנון, פרויקטים בתחומי התשתיות והכרוך בהם ועוד.

עו"ד אתגר מלווה ומעניק מניסיונו רב השנים למנהלי חברות עירוניות וראשי ערים, תוך שהוא מעניק ייעוץ משפטי בשלל נושאים, בין היתר-
 • טיפול טיפול פרטני בענייני תכנון ובנייה, לרבות הליכים משפטיים מרמת צווים מינהליים ועד לערעורים בבית המשפט העליון
 • יעוץ משפטי וארגוני לרשויות מקומיות, ועדות בנין ערים מקומיות, חברות עירוניות, עמותות ותאגידים עירוניים שונים
 • ייעוץ וליווי משפטי לחברות עירוניות-כלכליות שונות, חברות עירוניות שלא למטרות רווח, מיזמים בתחומי התשתיות העירוניות והקמתם של מתחמים עירוניים בתיאום ממשלתי-מוניציפאלי
תחום דיני ומימון הבחירות
עו"ד ישעיהו אתגר הוא אחד מעוה"ד המובילים בישראל בתחום דיני ומימון הבחירות, המעניק ייעוץ משפטי לחברי כנסת, שרי ממשלה,  מפלגות וסיעות, נבחרי ציבור ומחזיקי משרות במגזר הציבורי בתחום דיני בחירות ומימון בחירות.

בנוסף, הוא מחברו של הספר 'מימון בחירות' (2008) המשמש כבסיס משפטי לנושאים בתחום זה ובמשך שלושת העשורים האחרונים הוא פעיל בועדת הבחירות המרכזית לכנסת ובמערכות הבחירות השונות לכנסת ולרשויות המקומיות.

לעו"ד ישעיהו אתגר ניסיון חסר תקדים בנושא דיני הבחירות-
 • הפעלת מערכות הבחירות לכנסת ולכל הרשויות המקומיות בישראל מתוך וועדת הבחירות המרכזית לכנסת, מול תריסר שופטים של בית המשפט העליון שעמדו בראשם במשך השנים
 • ייצוג בהליכים רבים של התדינויות משפטיות של צווי מניעה על פי מגבלות הדין לתעמולת הבחירות והפעילויות הכרוכות במערכות בחירות
 • ניסיון ללא אח ורע בכל הנוגע לאספקטים המשפטיים לגבי התארגנות מפלגות, סיעות ורשימות ובמיוחד מועמדים בכל דרגי הבחירות
 • חיבור חוות דעת למקרים פרטניים ושונים שהתרחשו במהלך מערכות הבחירות
 • השתתפות פעילה בדיונים משפטיים בפני מוסדות הוועדה ומליאתה, לרבות בהליכים בבג"צ
 • ייצוג בפועל של חלק מוועדת הבחירות המרכזית לכנסת, בבג"צ פורץ דרך בנושא ההחלטה שלא לפסול את מועמדותו של ברוך מרזל לכנסת מטעמי גזענות.
תחום דיני התאגידים
עו"ד אתגר מייצג גופים ציבוריים, חברות עירוניות, חברות נסחרות ואנשים פרטיים כבר למעלה משלושה עשורים. בין התיקים והלקוחות המרכזיים ניתן לציין-
 • ייעוץ משפטי חיצוני לבנק ישראל במיוחד למפקח על הבנקים, ד"ר מאיר חת (לימים יו"ר טבע) ולעוזרתו, הגב' גליה מאור (לימים מנכ"לית בנק לאומי)
 • ייצוג משפטי למחלקת מלוות המדינה בבנק ישראל בנושאי צווי מניעה בעניין פדיון אגרות חוב ובניסוח הוראות הפיקוח על הבנקים
 • ייעוץ משפטי לחברת הנפט הלאומית בשלל נושאים
 • טיפול וייצוג מספנות ישראל במכרזים ובפרויקטים להקמת כלי שייט, לרבות ספינות טילים (סטי"לים) עבור צה"ל
 • ייצוג המכון הישראלי לתכנון ומחקר תחבורה ליצירת תוכנית אב לתחבורה יבשתית בישראל
פרטי יצירת קשר
טלפון  03-6090903
פקס  03-6090916  
דוא"ל  כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת
Download a vCard
Joomlart